Ženski Rukometni Klub Budućnost

Budućnost pobjednik prvog turnira

Rukometašice Budućnosti savladale su ekipu Podravke iz Koprivnice 36:29 (17:16) u utakmici drugog kola prvog turnira Regionalne lige. To je drugi trijumf izabranica Dragana Adžića koje su na startu regionalnog takmičenja savladale skopski Vardar 30:29 (16:16). Podravka je doživjela prvi poraz, nakon startnog trijumfa protiv slovenačkog Krima 30:21. Turnir u Podgorici bio je odlična provjera za nastavak Lige šampiona i premijerni meč u glavnoj rundi protiv Vardara, koji je na programu 29. januara. Drugi turnir Regionalne lige na programu je 25/26. marta u Koprivnici, Krim će biti domaćin trećeg turnira 1/2. aprila u Ljubljani, dok je Vardar domaćin finalnog turnira 25/26. aprila u Skoplju.

IMG_8337

– Podravka je pružila maksimum, a nijesam zadovoljan zbog činjenice da u prvom poluvremenu naša energija nije bila na potrebnom nivou. Već nakon prvog turnira u novom sistemu Regionalne lige jasno je da je ovo sjajna stvar za sve klubove koji učestvuju i vjerujem da će svima koristiti pred nastavak Lige šampiona – kazao je trener Dragan Adžić.

U sastavu nijesu bile kapiten Milena Raičević koja se oporavlja nakon operacije, kao i golmanka Darli Zokebi de Paula, te krila Neli Irman i Dijana Ujkić, a u igru nijesu ulazile Vanesa Agović, Kinga Ahruk i Suzana Lazović.

”Plave” su nakon dva izjednačenja (1:1, 2:2), povele 4:2 u 7. minutu nakon što je pogodila Jauković, a ”plus 3” je bilo u 11. minutu, kada je Grbić pogodila za 7:4.

Rekordnu prednost u prvom poluvremenu, Budućnost je imala u 26. minutu nakon što je Cvijić pogodila za 17:13, a na kraju prvog poluvremena bilo je 17:16.

I u nastavku su naše šampionke dominirale u svim segmentima igre, a na razliku nije uticala ni činjenica da je trener Dragan Adžić u finišu dao priliku i igračicama koje imaju manju minutažu.

IMG_8344

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Đurđina Jauković sa 11, Katarina Bulatović postigla je šest, a gol manje Itana Grbić.

U hrvatskom timu naajbolja je bila Mirjeta Vidak sa sedam, dok su po gol manje postigle Selena Milošević i Ana Debelić.

– Sigurno da možemo bolje nego u duelima kojima smo odigrali ovog vikenda. Najvažnije je da smo ostvarili dvije pobjede zbog samopouzdanja, ali ima segmenata u igri na kojima moramo da radimo kako bi spremno dočekale početak glavne runde Lige šampiona. U duelu protiv Podravke većina igračica je dobila priliku, a u posljednjih 10-ak minuta i najmlađe i to je takođe, pozitivna stvar – kazala je Itana Grbić nakon pobjede protiv Podravke.

IMG_8297

U drugom meču ovog kola Vardar je savladao Krim 38:29 (19:13).

Za naše šampionke turnir u Podgorici bio je odlična provjera uoči nastavka Lige šampiona i duela protiv Vardara na startu glavne runde, koji je na programu 29. januara u Sportskom centru ”Morača”.

Drugi turnir Regionalne lige na programu je 25/26. marta u Koprivnici, Krim će biti domaćin trećeg turnira 1/2. aprila u Ljubljani, dok je Vardar domaćin finalnog turnira 25/26. aprila u Skoplju.

BUDUĆNOST – PODRAVKA 36:29 (17:16)

PODGORICA – Sportski centar ”Verde”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jurinović, Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Podravka 7 (6). Isključenja: Budućnost 2, Podravka 8 minuta.

BUDUĆNOST: Batinović (četiri odbrane), Babović (dvije odbrane i sedmerac), Neagu 4, Jauković 11 (1), Pletikosić 2, Agović, Cvijić 3, Malović, Premović 1, Bulatović 6 (2), Pavićević 2, Ramusović 2, Ahruk, Lazović, Grbić 5.

PODRAVKA: Jukić (jedna odbrana), Hajduk (devet odbrana), Jukić, Dežić, Karlovčan 3, Popović, Krsnik 3, Milošević 6 (2), Nemaškalo, Mrđen 1, Franušić, Vidak 7 (4), Pavlović 2, Gugić 1, Debelić 6.