Ženski Rukometni Klub Budućnost

Budućnost u glavnoj rundi

Rukometašice Budućnosti osmu sezonu zaredom igraće u glavnoj rundi Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u posljednjem, šestom kolu grupe D savladale su Vajpers 26:23 (11:13) i sa tri pobjede i isto toliko poraza, osvojile drugo mjesto u grupi, čime su ispunile cilj i izborile prolaz među 12 najboljih timova Evrope. U duelu u kojem je za prolaz bio potreban makar remi, ”plave” su na poluvremenu imale dva gola minusa (13:11) i to nakon izdanja ispod očekivanog nivoa, ali su u nastavku odigrale maestralno, kako u odbrani tako i u napadu, pa su nakon serije 11:3 koju je drugim pogotkom zaključila Ujkić, u 49. minutu stigle do nedostižnih ”plus šest” (22:16). Budućnost će u glavnoj rundi igrati za tri prvoplasirana tima iz grupe C – Vardarom, FTCom i Larvikom ili Tiringerom, a takmičenje će početi sa četiri od mogućih osam bodova zahvaljujući pobjedama protiv Meca i Vajpersa.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa sedam golova, dok je sjajno izdanje prikazala Matea Pletikosić koja je upisala pet pogodaka. Darli Zokebi de Paula je imala 16 odbrana.

Lin Jorum Suland je predvodila norveški tim sa 10 golova.

Nakon izjednačenja (1:1) u 3. minutu, Vajpers je golovima Kristensen i Arntzen poveo 3:1 u 5. minutu.

Dva gola viška, norveški tim imao je i u 6. (4:2) i 11. minutu (5:3), a prvi put do tri prednosti došao je u 12. kada je Larsen prvi put zatresla protivničku mrežu – 6:3.

Suland i Arntzen su u napadu predvodile Vajpers koji je u 22. minutu prvi put došao do četiri gola prednosti (11:7), što je bio signal da trener Dragan Adžić zatraži tajm aut.

U finišu prvog poluvremena razigrala se Pletikosić koja je postigla tri gola i izborila dva sedmerca, pa je zaostatak do velikog odmora smanjen na dva gola – 13:11.

U nastavku kao da je na teren izašao drugi tim – Raičević, Pletikosić i Jauković predvodile su napad, a Zokebi de Paula spustila rampu na golu, pa je nakon vezanih golova kapitenke Raičević došlo i izjednačenje (13:13)u 33. minutu, a potom i prvo vođstvo (14:13) nakon četvrtog pogotka Pletikosić.

I u narednima minutima, ”plave” su igrale kao u transu, sjajno u napadu, veoma sigurno u odbrani, pa su u 49. minutu stigle do nedostižnih 6 golova viška (22:16), nakon što je Ujkić zaključila seriju 11:3.

Pobjednik je bio riješen, pa je do kraja jedina dilema bila razlika sa kojom će se upisati treća pobjeda u isto toliko mečeva pred domaćim navijačima.

BUDUĆNOST – VAJPERS 26:23 (11:13)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2. 000. Sudije. Tsaferopulos, Betman (Grčka). Sedmerci: Budućnost 6 (4), Vajpers 4 (4). Isključenja: Budućnost 2, Vajpers 4 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (16 odbrana), Babović, UJKIĆ 3, Konatar, JAUKOVIĆ 3, Pletikosić 5, Laslo 2 (2), MALOVIĆ 2, Premović, Brnović, Pavićević, RAMUSOVIĆ 2, RAIČEVIĆ 7 (2), GRBIĆ 2.

VAJPERS: LUNDE (10 odbrana i sedmerac), Hauge (dvije odbrane), ARNTZEN 4, Refsnes 1, LARSEN 2, SKAR BRATSET 3, Norstbo, KRISTENSEN 1, Jonasen, Fagerhajm, LUNDE BORGESEN 1, Skaug, Suland 10 (4), KRISTIJANSEN 1, Jensen, Naes.