Ženski Rukometni Klub Budućnost

Mec nanio prvi poraz u sezoni

Rukometašice Budućnosti doživjele su prvi poraz u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića poražene su u Mecu 28:25 (14:16) u duelu protiv istoimenog francuskog tima u petom kolu grupe A elitnog klupskog takmičenja. ”Plave” su vodile u najvećem dijelu meča, posljednji put u 54. minutu kada je Katarina Bulatović svojim sedmim pogotkom donijela vođstvo (25:24), ali je francuski šampion na krilima crnogorske golmanke Marine Rajčić do kraja duela sačuvao mrežu i postigao četiri gola za četvrtu pobjedu koja će mu gotovo izvjesno donijeti i prvo mjesto u grupi. U Francuskoj je propuštena sjajna prilika da se pobjedom osigura prva pozicija u grupi i prenos maksimalnih osam bodova u glavnu rundu, a u posljednjem kolu, 18. novembra, predstoji duel protiv Glasverketa u Podgorici. Budućnost će u glavnu rundu prenijeti šest bodova, a mogla bi da bude druga u grupi, jer Mec ima bolji međusobni skor nakon što je u ”Morači” izgubio 21:19 na startu sezone.

img_2466

Katarina Bulatović je bila najefikasnija sa sedam golova, dok su Kristina Neagu i Biljana Novović postigle po šest. Marta Batinović je počela meč na golu i imala je četiri, dok je Darli Zokebi de Paula koja je bila među stativama u posljednjih 20-ak minuta, upisala tri.

U redovima francuskog tima najbolja je bila Slađana Pop Lazić sa osam golova, dok je crnogorska reprezentativka Marina Rajčić upisala deset odbrana.

img_4347

Mec je bolje otvorio duel i poveo 3:1 u 7. minutu nakon što je pogodila PopLazić. Uslijedio je period sjajne igre izabranica Dragana Adžića koje su postigle pet vezanih golova (po dva Neagu i Novović, jedan Bulatović) za pet minuta i povele 6:3 u 12. minutu.

Bio je to signal da trener francuskog tima Emanuel Majonad zatraži tajm-aut, a seriju bez pogotka svog tima prekinula je Pop – Lazić. Budućnost je ipak, održavala prednost do 19. minuta, kada je Novović pogodila za vođstvo 9:7.

Uslijedili su golovi Gros i Zadi za izjednačenje (9:9), a gol za gol igralo se do 28. minuta, nakon čega su Neagu šestim pogotkom i Novović koja je u prvom poluvremenu pet puta zatresla protivničku mrežu, donijele vođstvo 16:14 nakon prvih 30 minuta.

Sjajno su naše šampionke otvorile drugo poluvrijeme i poslije golova Bulatović povele 18:14 u 33. minutu.

Činilo se da pobjeda u Mecu ne može izmaći, jer su Milena Raičević i saigračice održavale prednost sve do 54. minuta, kada je Bulatović pogodila za vođstvo 25:24.

Bilo je to, međutim, sve od Budućnosti u Francuskoj – crnogorska reprezentativka u redovima Meca Marina Rajčić je zatvorila sve prilaze svog golu, a njene saigračice sa četiri vezana pogotka došle su do velikog trijumfa koji će im donijeti i prvo mjesto u grupi.

MEC – BUDUĆNOST 28:25 (14:16)

MEC – Dvorana ”Omnisports”. Gledalaca: 3. 000. Sudije: Bonifert, Olah (Mađarska). Sedmerci: Mec 2 (2), Budućnost 3 (3). Isključenja: Mec 4, Budućnost 14 minuta. Crveni karton: Ahruk (Budućnost) 3 x 2 minuta u 48. minutu.

MEC: Gloze (šest odbrana), Rajčić (10 odbrana), Edviž, Gros 5, Zadi 6 (2), Flip 1, O. Kanor, Nokandi, Horaček 2, N’Diaje, L. Kanor, Pop – Lazić 8, Sajka, Mobon 2, Lusijano 4, Barlet.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (tri odbrane), Batinović (četiri odbrane), Neagu 6, Jauković, Pletikosić, Agović, Irman, Malović, Bulatović 7 (3), Pavićević, Ramusović, Novović 6, Ahruk 1, Raičević, Lazović 5, Grbić.