Ženski Rukometni Klub Budućnost

”Morača” i dalje neosvojiva za Mec

Rukometašice Budućnosti ostvarile su drugu pobjedu u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića u utakmici četvrtog kola grupe D, u Sportskom centru ”Morača” savladale su Mec 23:18 (11:8) i napravile veliki korak ka ostvarenju cilja i osvajanju jednog od prva tri mjesta u grupi koja vode u glavnu rundu. Francuski tim u Podgoricu je došao sa maksimalnim učinkom i svih 13 pobjeda u Ligi šampiona i nacionalnom šampionatu, ali je morao da položi oružje pred najmlađim timom u elitnom takmičenju koji je vodio tokom čitavog meča i zasluženo nastavio pozitivnu tradiciju jer je Mec i šesti put u isto toliko mečeva savladan u najvećoj crnogorskoj dvorani. Nakon ubjedljive pobjede protiv Bitighama na startu, te dva vezana poraza u gostima od Vajpersa i Meca, Milena Raičević i saigračice pokazale su karakter u duelu u kojem nijesu imale prave na grešku i to protiv tima koji i prošle i ove sezone igra zapaženu ulogu u konkurenciji najboljih klubova u Evropi.

Igračice Budućnosti odigrale su maestralnih 30 minuta u defanzivi, u prvom poluvremenu primile svega sedam golova, protiv tima koji je na prethodna tri meča postigao 87 pogodaka (29 po utakmici). Budućnost u narednom kolu, 12. novembra gostuje njemačkom Bitighajmu i pobjedom bi osigurala prolaz među 12 najboljih timova u Evropi.

Đurđina Jauković je bila najefikasnija u nešm timu sa osam golova, dok je Đurđina Malović pet puta zatresla protivničku mrežu. Sjajno izdanje imala je i golmanka Darli Zokebi de Paula koja je upisala 14 odbrana.

U poraženom timu koji je uz Vardar do ovog kola jedini bio sa maksimalnim učinkom u Ligi šampiona, najefikasnija je bila Grejs Zadi sa pet golova.

Mec je bolje otvorio duel u ”Morači” i u 4. minutu vodio je 3:1, ali su ”plave” izjednačile golovima Ujkić i Grbić (3:3, 9. minut).

Nakon dva izjednačenja (4:4, 5:5), uslijedio je period sjajne igre izabranica Dragana Adžića – od 12. do 26. minuta primile su samo gol, a postigle pet, pa je nakon četvrtog pogotka Jauković na semaforu pisalo 10:6 u 26. minutu.

Da nije bilo grešaka u napadu, uz odličnu igru u odbrani, prednost je mogla da bude i veća, ali je francuski tim nakon 11:7 u 28. minutu poslije petog pogotka Jauković, postigao posljednji gol u prvom poluvremenu za 11:8 nakon 30 minuta.

U nastavku su ”plave” održavale četiri gola prednosti, a Mec je jedini put bio na ”minus dva” u 46. minutu kada je bilo 17:15.

Odgovor je međutim, bio silovit, a dvije Nikšićanke riješile su dileme oko pobjednika – Jauković je postigla sedmi, Malović svoj drugi gol za 19:15 u 50. minutu.

I za rekordnih šest golova viška zaslužne su pomenute igračice – Jauković je svojim osmim golom i to sa pozicije pivota pogodila za 22:17, a Malović je svojim petim golom donijela 23:17 u 56. minutu.

BUDUĆNOST – MEC 23:18 (11:8)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2. 500. Sudije: Opava, Valek (Češka). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Mec 5 (4). Isključenja: Budućnost 8, Mec 10 minuta. Crveni karton: Landre (Mec) 3x 2 minuta u 55. minutu.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (14odbrana), Batinović, UJKIĆ 2, Konatar, JAUKOVIĆ 8, Pletikosić, Laslo 2 (1), MALOVIĆ 5, Premović 1, Brnović 2, Pavićević, RAMUSOVIĆ, RAIČEVIĆ, GRBIĆ 3.

MEC: RAJČIĆ (devet odbrana), Dos Reis (jedna odbrana), EDVIŽ 1, GROS, ZADI 5, Flipe, Nokandi 1, OUE 3, LANDRE, Kanor, SMITS 3, Sajka 4 (4), Mubon, Lusijano 1.