Ženski Rukometni Klub Budućnost

Nova Budućnost silovita protiv Bitighajma

Rukometašice Budućnosti pobjedom su otvorile novu sezonu u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića u prvom kolu grupe D, u Sportskom centru ”Morača” savladale su ekipu Bitighajma 32:24 (17:10). U premijernom meču novog sastava dvostrukog šampiona Evrope, njemački tim poveo je samo na startu, ali su ”plave” brzo preokrenule, a već nakon prvih 30 minuta i vođstva 17:10, bilo je jasno da će ostvariti pobjedu i na najbolji način potvrditi da i ova generacija ima veliki potencijal i da će biti konkurenta najboljim timovima Starog kontinenta. Iako je Bitighajm u 49. minutu prišao na četiri gola (26:22), Milena Raičević i saigračice imale su spreman odgovor i zahvaljujući Premović koja je postigla tri gola za samo tri minuta, u 51. minutu stekle su nedostižnih šest golova viška (28:22). Budućnost u drugom kolu, u subotu gostuje norveškom Vajpersu.

Đurđina Jauković je bila najefikasnija sa devet golova, dok je Milena Raičević šest puta zatresla protvničku mržeu. Darli Zokebi De Paula je imala 10 odbrana.

U poraženom timu najbolja je bila Karolina Kudlač-Gloc sa pet golova.

U drugom meču grupe D, Mec u nedjelju od 19 sati dočekuje Vajpers.

Budućnost u drugom kolu, u subotu gostuje norveškom Vajpersu. Bitighajm istog dana dočekuje Mec.

Nakon početnog vođstva Bitighajma, ”plave” su preokrenule golovima Jauković i Raičević i do kraja meča više nijesu ispuštale prednost.

Malović je u 6. minutu zaključila seriju od tri vezana gola za vođstvo 3:1, a prednost je još dva puta bila dva pogotka (4:2, 5:3), prije nego je Brnović debitantskim golom u Ligi šampiona, u napadu sa igračicom manje, donijela tri gola viška 6:3 u 13. minutu.

Nakon što je Ujkić iz kontre pogodila u napadu sa igračicom manje (7:3, 14. minut), trener Bitighajma Martin Albertsen je zatražio tajm aut, ali ni to nije zaustavilo nalet mladog tima Budućnosti koji je u 15. minutu poveo 8:3 nakon što je treći pogodak upisala Jauković.

Kudlač-Gloc je sa dva vezana pogotka smanjila zaostatak svog tima na tri gola (8:5) u 17. minut, ali su Jauković, Malović i Raičević ponovo donijele sigurnu prednost (11:5) u 20. minutu.

Na krilima sjajnih Raičević i Jauković, uz raspoloženu Zokebi de Paulu na golu, ”plave” su još pet puta imale ”plus šest” (12:6, 13:7, 14:8, 15:9, 16:10), a sjajno izdanje u prvih 30 minuta cepelinom su zaključila upravo dva sjajna beka – kapiten u ulozi asistenta, a 20-godišnja Nikšićanka kao strijelac za 17:10.

Sjajno su dvostruke šampionke Evrope otvorile drugo poluvrijeme i golovima Malović i Grbić, došle do devet golova prednosti (19:10) u 32. minutu, što je bila prednost i u 33. minutu nakon što je drugi gol postigla Ramusović za 20:11.

Pad u igri mladog tima Dragana Adžića, Bitighajm je znao da iskoristi i nakon serije 5:1, u 49. minutu smanji zaostatak na samo četiri gola (26:22).

Adžić je bio primoran da zatraži tajm-aut, nakon kojeg je dva vezana pogotka postigla Premović za nedostižnih 28:22 u 51. minutu.

BUDUĆNOST – BITIGHAJM 32:24 (17:10)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1. 700. Sudije: Mandak, Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Bitighajm 4 (3). Isključenja: Budućnost 8, Bitighajm 10 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (10 odbrana), Batinović (četiri odbrane sedmerac), Marinović, UJKIĆ 2, JAUKOVIĆ 9, Pletikosić, Laslo, Knežević, Godeč 1, MALOVIĆ 5 (2), Premović 4, Brnović 2, Batinović, PAVIĆEVIĆ, RAMUSOVIĆ 2, RAIČEVIĆ 6, Grbić 1.

BITIGHAJM: VESTER (sedam odbrana i sedmerac), Salamaha (šest odbrana), Biltoft 1, Rozmalen 4, Laurenrot, N. MILER 4, Smets 1, Ivancok, S. Voler, ŠULCE 2, KUDLAČ–GLOC 5, Naidzanivičus 4 (3), Hundal 1, F. VOLER, S. Miler, MALESTEJN 2.