Ženski Rukometni Klub Budućnost

”Plave” lete ka Budimpešti

Rukometašica Budućnosti četvrtu godinu zaredom igraće na finalnom turniru Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u Sportskom centru ”Morača” u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona savladale su Larvik 31:17 (14:9) i stekle praktično nedostižnu razliku uoči revanša u Norveškoj, koji je na programu u subotu, 15. aprila. Đurđina Jauković i saigračice će tako u revanšu morati da odrade formalnost, a potom početkom maja krenu u napad na treću titulu prvaka Evrope, nakon trofeja osvojenih 2012. i 2015. godine. Interesantno, u sezonama kada su osvajale Evropu, ”plave” su upravo bile bolje od Larvika – 2012. su slavile u dvomeču polufinala, a tri godine kasnije u finalu koje je odigrano u Budimpešti. Ukoliko i u preostala tri meča do kraja sezone, ponove izdanje iz duela protiv Larvika, trofejna generacija podgoričkog kluba u velikom stilu mogla bi da zaokruži jednu veliku epohu u istoriji najvećeg crnogorskog sportskog brenda.

Nakon što je Larvik došao do prvog i jedinog vođstva na meču (6:5, 15. minut), ”plave” su uhvatile pravi ritam i na krilima sjajne Kristine Neagu napravile seriju 8:1, poslije koje su u 27. minutu povele 13:7, a u periodu od 32. do 39. minuta odigrale su kao u transu i poslije serije od osam vezanih pogodaka, stekle 12 golova viška (22:10) u 39. minutu, što je bila najava velike pobjede koja je širom otvorila vrata Budimpešte, koja će 6. i 7. maja, četvrtu godinu zaredom ugostiti najbolje evropske timove.

U ostalim duelima četvrtfinala, pobjede su ostvarili Vardar, Mec i CSM Bukurešt. Vardar je u Danskoj slavio protiv Midtjilanda (28:26), Mec je na svom terenu iznenadio Đer (32:31), dok je CSM Bukurešt u petak slavio protiv FTC-a pred svojim navijačima (30:25).

Najefikasnija je bila Kristina Neagu sa 10 golova, dok je Dragana Cvijić postigla šest, čime su se na veličanstven način oprostile od “Morače“…

”Plave” su sjajno krenule i već u 4. minutu vodile 3:0 nakon što su mrežu Hasanić zatresle Bulatović, Neagu i Ahruk. Larvik je prvi gol postigao nakon skoro četiri i po minuta, kada je pogodila Brejvang (3:1).

Norveški tim je u 12. minutu prvi put stigao do izjednačenja (4:4), a u 15. je prvi put poveo nakon što je Koren Rigelhut zaključila seriju 6:2 koja je napravljena za 11 minuta, pa je na semaforu pisao 5:6.

Adžić je bio primoran da zatraži minut odmora, nakon kojeg su njegove izabranice uhvatile pravi ritam – Neagu je diktirala tempo i bila nezadrživa u napadu (postigla četiri gola, upisala dvije asistencije), a odbrana na čelu sa Zokebi de Paulom zatvorila sve prilaze svom golu, pa je nakon serije 8:1, u 27. minutu bilo rekordnih ”plus 6” – 13:7.

”Plave” su tu prednost imale i u 29. minutu nakon pogotka Irman (14:8), ali je Anja Edin Hamerseng postavila konačan rezultat nakon prvih 30 minuta – 14:9.

Nakon što je Stange smanjila zaostatak svog tima (14:10) na početku drugog poluvremena, uslijedio je period najbolje igre Budućnosti na meču – u narednih sedam minuta, ”plave” su napravile seriju 8:0 (četiri gola iz kontri) koju je svojim osmim pogotkom zaključila Neagu za vođstvo 22:10 u 39. minutu.

Iako je već tada bilo jasno da će dvostruke šampionke Evrope sa velikom razlikom dočekati revanš u Larviku, nije bilo opuštanja – ”plave” su do kraja održavale visok tempo igre, odbrana je funkcionisala kao u najboljim danima, a Kristina Neagu pobrinula se da se na veličanstven način i sa deset golova oprosti od podgoričke publike, s obzirom na to da je odigrala posljednji meč u dresu Budućnosti u Podgorici.

BUDUĆNOST – LARVIK 31:17 (14:9)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 3. 800. Sudije: Brunovski, Kanda (Slovačka). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Larvik 1 (1). Isključenja: Budućnost 8, Larvik 4 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (15 odbrana), Batinović, Ujkić 1, NEAGU 10, Jauković 3, Pletikosić, Agović, CVIJIĆ 6, IRMAN 5, BULATOVIĆ 4 (3), Pavićević, Ramusović 1, NOVOVIĆ, AHRUK 1, Lazović, Grbić.

LARVIK: HASANIĆ (9 odbrana), Dias Moreski, A. EDIN – HAMERSENG 4, Frafjord 2, BREJVANG 1, G. EDIN – HAMERSENG, KOREN RIGELHUT 3 (1), Brejstol, LOVE, STANGE 7, Rosten.