Ženski Rukometni Klub Budućnost

Ponovo ubjedljive protiv Tiringera

Rukometašice Budućnosti ostvarile su četvrtu pobjedu u Ligi šampiona i na korak su od osvajanja prvog mjesta u grupi A – izabranice Dragana Adžića u četvrtom kolu, u Sportskom centru ”Morača” savladale su Tiringer 28:19 (17:8) i zadržale maksimalan učinak. Kao i u prvom duelu koji je prošle nedjelje odigran u Nordhauzenu, ”plave” su od starta potvrdile kolika je razlika u kvalitetu između crnogorskog i njemačkog šampiona, pitanje pobjednika riješile su do poluvremena, pa je u nastavku bilo prilike i za mlađe igračice (Katarina Bulatović, Kristina Neagu, Kinga Ahruk i Biljana Novović odmarale u drugom poluvremenu), koje su je sjajno iskoristile i nastavile da se uigravaju u sastavu u kojem će crnogorska reprezentacija nastupiti na Evropskom prvenstvu koje se u decembru održava u Švedskoj. Naše šampionke novom pobjedom protiv šestostrukog prvaka Njemačke napravile su lijepu pred gostovanje u Mecu, koje će biti odlučujuće u borbi za prvu poziciju u grupi i prenos maksimalnog broja bodova u glavnu rundu.

img_4343

Katarina Bulatović je bila najefikasnija sa šest golova, dok je Kristina Neagu postigla četiri pogotka. Sjajno izdanje ponovo je imala Darli Zokebi de Paula koja je upisala 13 odbrana.

U poraženom timu najbolja je bila Meike Šmelcer sa četiri pogotka.

img_4327

Tiringer je na startu meča dva puta imao minimalnu prednost (1:0, 2:1), ali su uslijedila četiri vezana pogotka naših šampionki (po dva Bulatović i Novović) za vođstvo 5:2 u 8. minutu, što je bio signal za trenera njemačkog tima Herberta Milera da zatraži tajm aut.

Šmelecer je prekinula seriju bez gola svog tima, ali su uzvratile Bulatović iz sedmerca i Lazović, pa su ”plave” u 11. minutu vodile 7:3.

img_4319

Sjajna odbrana na čelu sa golmankom Darli Zokebi de Paulom, uz efikasan napad koji je predvodila Neagu, donijeli su sigurnu prednost, koja je u 19. mintuu iznosila šest golova (11:5), nakon što je rumunska reprezentativka zatresla nebranjenu protivničku mrežu, poslije osvojene lopte u napadu u kojem je Tiringer igrao sa sedam igračica.

Novi tajm aut trener gostujućeg tima Miler bio je primoran da zatraži već u 22. minutu, kada je na semaforu pisalo 13:6, nakon dva vezana pogotka Neagu. Ni minut odmora nije promijenio odnos snaga na terenu, jer je Bulatović postigla dva vezana gola za vođstvo 15:6 u 25. minutu.

img_4299

”Plave” su devet golova prednosti imale i na poluvremenu 17:8, uz šest golova Bulatović (četiri iz sedmerca) i četiri Neagu, dok je Zokebi de Paula imala sedam odbrana.

Prednost je prvi put bila dvocifrena na početku drugog poluvremena kada je Grbić pogodila za 18:8, pa je do kraja meča jedina dilema bila konačna razlika.

img_4295

U posljednjih 20-ak minuta na golu je bila Marta Batinović koja je zamijenila Darli Zokebi de Paulu koja je ovacijama pozdravljena od strane navijača, a u postavi su bile igračice koje bi trebalo da budu među nosiocima igre na Evropskom prvenstvu u Švedskoj, koje je na programu u decembru – bekovi Agović, Raičević i Malović, krila Grbić i Pavićević, te pivot Lazović.

U prvom meču četvrtog kola grupe A, Mec je na svom terenu savladao Glasverket 25:19 (12:10) i upisao treću pobjedu, a jedini poraz doživio je od Budućnosti u Podgorici na startu sezone.

img_4266

BUDUĆNOST – TIRINGER 28:19 (17:8)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2. 500. Sudije: Kristijansen, Hansen (Danska). Sedmerci: Budućnost 5 (5), Tiringer 3 (3). Isključenja: Budućnost 8, Tiringer 4 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (13 odbrana), Batinović (sedam odbrana), NEAGU 4, Jauković 2 (1), Pletikosić 1, Agović 3, IRMAN 3, Malović, BULATOVIĆ 6 (4), PAVIĆEVIĆ 2, Ramusović, Novović 2, AHRUK 1, Raičević 2, LAZOVIĆ 1, Grbić 1.

TIRINGER: KRAUSE, Ekerle (deset odbrana), Van De Vil 1, Pintea 3, ŠMELCER 4, NIDERVIZER 2, Agilar Dijaz 2, Luzumova 3 (3), Engel 1, HOUET 2, JAKUBISOVA, Kiedrovski 1, VOLBOLD, PLANETA.