Ženski Rukometni Klub Budućnost

Revanš FTC-u, Larvik protivnik u četvrtfinalu

Rukometašice Budućnosti u četvrtfinalu Lige šampiona igraće protiv Larvika – izabranice Dragana Adžića u posljednjem, šestom kolu druge faze takmičenja u Budimpešti su savladale FTC 24:23 (9:8) i revanširale se mađarskom timu za ubjedljiv poraz (33:25) u prvom međusobnom duelu u ”Morači”, a glavnu rundu završile su na trećem mjestu sa četiri pobjede i dva poraza. Nakon što je Vardar pred svojim navijačima savladao Tiringer (36:26) i definitivno je poznato da će ”plave” za protivnika na putu ka četvrtom uzastopnom učešću na finalnom turniru imati norveškog velikana, koji je osigurao drugu poziciju u grupi dva. Budućnost je domaćin prvog meča, 8. aprila u Podgorici, revanš je sedam dana kasnije u Norveškoj.

U sjajnoj atmosferi u ”Đula Elek areni”, ”plave” su vodile u najvećem dijelu meča protiv FTC-a, a pitanje pobjednika riješila je Kristina Neagu koja je u posljednjem minutu pogodila za 22:24 za veliku pobjedu u Budimpešti, treću vezanu u glavnoj rundi i sjajnu uvertiru pred četvrtfinalne okršaje protiv Larvika.

Katarina Bulatović i Kristina Neagu su bile najefikasnije sa po sedam golova, dok je Marta Batinović upisala 12 odbrana.

U redovima mađarskog tima koji je doživio prvi poraz u glavnoj rundi, najbolja je bila crnogorska reprezentativka Marija Jovanović sa šest golova.

Sjajno su ”plave” otvorile duel u Budimpešti i već u 8. minutu vodile su 4:0, nakon što su dva puta Bulatović, po jednom Cvijić i Neagu zatresle protivničku mrežu.

Irman je u 9. minutu imala zicer iz kontre za 0:5, ali je pogodila stativu, a onda je uslijedio pad u igri – ”plave” su još tri put pogodile okvir gola, bekovi FTC-a su se razigrali, Cvijić u 17. minutu zaradila drugo isključenje, a Začik u 18. donijela prvo vođstvo svom timu (5:4), nakon što je zaključila seriju 5:0 u kojoj je postigla tri pogotka.

Adžić je bio primoran da zatraži tajm-aut, nakon kojeg je Bulatović pogodila za izjednačenje (5:5) i prekid serije od 11 minuta bez pogotka Budućnosti.

Još tri puta je rezultat bio izjednačen (6:6, 7:7, 8:8), a Grbić je svojim drugim pogotkom postavila konačan rezultat prvog poluvremena – 8:9.

Nakon što je Sučanski pogodila za izjednačenje (9:9), uslijedila je serija od tri vezana gola Budućnosti (Neagu postigla dva) za vođstvo 12:9 u 35. minutu. Rumunska reprezentativka nastavila je u sjajnom ritmu i u narednim minutima, pa j u 39. pogodila za 14:11.

”Plave” su u tri navrata imale rekordna četiri gola viška (15:11, 41. minut, 17:13, 45. minut i 21:17, 54. minut), ali se domaćin nije predavao nošen velikom podrškom sa tribina.

Crnogorska reprezentativka Marija Jovanović čuvala je nadu mađarskom timu, ali ni njenih pet golova u posljednjih šest minuta nije bilo dovoljno za preokret, jer su se Bulatović, Jauković i Neagu pobrinule da ”plave” zadrže prednost i ostvare treću vezanu pobjedu u glavnoj rundi kojom su potvrdile da imaju kvalitet da idu do kraja u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

FTC – BUDUĆNOST 23:24 (8:9)

BUDIMPEŠTA – ”Đula Elek arena”. Gledalaca: 1. 300. Sudije: Erdogan, Ozdeniz (Turska). Sedmerci: FTC 4 (4), Budućnost 3 (2). Isključenja: FTC 4, Budućnost 12 minuta.

FTC: Sikora, BIRO (10 odbrana), LUKAČ, SOLOŠI – ZAČIK 5, Šarka, ŠACL 2, SUČANSKI 2, Sekereš, Mesaroš 1, SNELDER, PENA Abaurea, Monori, Faluvegi 1, Jovanović 6, KOVAČIĆ 5 (4), Hornjak 1.

BUDUĆNOST: Babović, BATINOVIĆ (12 odbrana), Ujkić, NEAGU 7, Jauković 5, Pletikosić, Agović, CVIJIĆ 2, IRMAN, Premović, BULATOVIĆ 7 (2), Pavićević, Ramusović, AHRUK, GRBIĆ 3.