Ženski Rukometni Klub Budućnost

Pobjeda za ulazak u istoriju Lige šampiona

Rukometašice Budućnosti ostvarile su drugu pobjedu u Ligi šampiona i postale najuspješniji tim u istoriji elitnog klupskog takmičenja – izabranice Dragana Adžića u Dramenu su u utakmici drugog kola grupe A savladale ekipu Glasverketa 30:23 (13:11) i upisale novi trijumf nakon startnog protiv francuskog Meca. U gradu u kojem je naša muška rukometna reprezentacija remizirala protiv Rusije na debiju na Evropskom prvenstvu 2008. godine i prvom nastupu na velikom takmičenju neke nacionalne selekcije nakon obnove državnosti, Budućnost je upisala pobjedu kojom je postala tim sa najviše osvojenih bodova u Ligi šampiona i iza sebe je u toj kategoriji ostavila osmostrukog prvaka Evrope – austrijski Hipo.

Naše šampionke vodile su tokom čitavog meča, a pitanje pobjednika riješile su na početku drugog perioda kada su povele 17:11 nakon što je iz kontre pogodila Irman, pa je u nastavku duela bilo prostora da priliku dobiju sve igračice.

Budućnost u narednom kolu, naredne nedjelje gostuje Tiringeru u Nordhauzenu i ima priliku da pobjedom završi najveći dio posla u borbi za prvu poziciju u grupi.

img_2661

Đurđina Jauković je bila najefikasnija sa pet golova, dok su Kristina Neagu, Neli Irman i Katarina Bulatović postigle po četiri. Sve igračice upisale su se u strijelce osim Matee Pletikosić koja je dobila priliku u nekoliko posljednjih minuta duela.

Španska reprezentativka na golu našeg tima Darli Zokebi de Paula ponovo je imala sjajno izdanje i upisala je 11 odbrana.

U poraženom timu najbolja je bila Birna Berg Haraldstodtir koja je upisala 11 golova, od čega dva iz sedmerca.

img_2456

”Plave” su sjajno krenule i povele 3:0 nakon što su mrežu norveškog tima redom zatresle Neagu, Raičević i ponovo rumunska reprezentativka.

Glasverket je prvi gol postigao u 5. minutu kada je pogodila Iversen, ali je Bulatović iz sedmerca ponovo donijela ”plus 3” – 4:1 u 6. minutu.

U narednih šest minuta uslijedio je pad u igri izabranica Dragana Adžića i serija bez postignutog gola, što je domaćin znao da iskoristi i postigne pet vezanih golova za vođstvo 6:4 u 12. minutu, nakon što je Haraldsdotir upisala svoj drugi pogodak.

Seriju bez postignutog gola svojim trećim pogotkom prekinula je Neagu, a izjednačenje je donijela Novović koja je iz kontre postigla gol za 6:6 u 13. minutu.

Od sredine prvog poluvremena na golu je bila Darli Zokebi de Paula umjesto Marte Batinović, a posljednje izjednačenje viđeno je u 22. minutu, kada je Haraldsdotir iz sedmerca pogodila za 10:10.

Irman, Jauković i Neagu postigle su vezane golove za vođstvo 13:10 u 28. minutu, a konačan rezultat prvog poluvremena postavila je jedina internacionalnka u redovima norveškog tima – Haraldsdotir je zatresla mrežu Budućnosti iz sedmerca po isteku regularnih 30 minuta igre za 11:13, što je bio njen šesti pogodak.

img_2466

Dileme oko pobjednika riješene su na početku drugog poluvremena koje su naše šampionke otvorile sa četiri vezzana gola – pogađale su Jauković, dva puta Bulatović i Irman iz kontre za 17:11 u 35. minutu.

Sve što je vicešampion Norveške uspio da uradi do kraja meča bilo je da u nekoliko navrata smanji zaostatak na četir gola, ali su Malović, Irman i Jauković vezanim golovima donijele velikih sedam golova viška (23:16) u 45. minutu, pa je u finišu meča bilo prostora da priliku dobiju sve igračice.

img_2463

GLASVERKET – BUDUĆNOST 23:30 (11:13)

DRAMEN – Dvorana ”Dramenhalen”. Gledalaca: 1. 000. Sudije: Vraneš, Veninger (Austrija). Sedmerci: Glasverket 2 (2), Budućnost 3 (3). Isključenja: Glasverket 8, Budućnost 10 minuta. Crveni karton: Andenaes (Glasverket) u 50. minutu.

GLASVERKET: Rundbraten (osam odbrana), Johanesen (dvije odbrana), Lejpart, Merg 3, Andenaes 1, Bjernsen 2, Haraldstodtir 11 (2), Josendal, Andresen, Narvesen, Kristensen 3, Volf 1, Bronsta, Elertsen, Hovland, Iversen 2.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (11 odbrana), Batinović, Ujkić 1, Neagu 4, Jauković 5, Pletikosić, Agović 1, Irman 4, Malović 3, Bulatović 4 (2), Pavićević 1, Ramusović 2, Novović 1, Ahruk 1, Raičević 2 (1), Grbić 1.