Ženski Rukometni Klub Budućnost

Poraz od Vardara u finalu

Rukometašice Budućnosti poražene su u Skoplju od Vardara 27:25 u finalnom meču Regionalne lige.

Skopski tim do trofeja predvodila je Tamara Mavsar sa šest, dok je gol manje postigla Andrea Penezić.

U našem timu Kristina Neagu i Katarina Bulatović postigle su po osam, dok je Itana Grbić meč završila sa četiri gola.

Vardar je vodio u većem dijelu utakmice, u 37. minutu poveo 20:17, ali su izabranice Dragana Adžića preokrenule 10 minuta kasnije – 22:21.

To je bio uvod u neizvjestan finiš, u kome je skopski tim pet minuta prije kraja stigao na plus dva 26:24.

Itana Grbić je vratila neizvjesnost (26:25), a nakon nekoliko neuspješnih napada, odnosno dobrih odbrana oba tima, Vardar je imao 39 sekundi za posljednji napad, koji je iskoristila Andrea Čović da postavi konačan rezultat.

-Vardar je pokazao najviše u ovogodišnjem izdanju Regionalne lige i čestitam im na pobjedi u finalu. Odigrali smo kvalitetan meč koji je koristan za oba tima uoči finalnog turnira Lige šampiona. Bilo bi sjajno da se ponovo sastanemo u finalu u Budimpešti – kazao je nakon meča trener Adžić.

Finalni turnir Regionalne lige bio je posljednja provjera izabranicama Dragana Adžića pred fajnl-for Lige šampiona.

Budućnost u polufinalu, 6. maja, igra sa Đerom, dok se Vardar sastaje sa Bukureštom.

-Odigrali smo dobar meč protiv Vardara, ali ima dosta segmenata u igri koje moramo da popravimo. Imamo vremena do početka finalnog turnira da otklonmo te greške u igri i da budemo na visini zadataka narednog vikenda u Budimpešti – kazala je Matea Pletikosić na konferenciji za novinare po završetku meča.