Ženski Rukometni Klub Budućnost

Poraz od Vardara u Ljubljani

Rukometašice Budućnosti poražene su u Ljubljani od Vardara 21:20 (9:9) u utakmici petog kola Regionalne ligeBudućnost je bez pobjede u regonalnom takmičenju, nakon što je turnir u Podgorici završila sa dva poraza – od Vardara 24:22 i Krima 23:22.

U našem timu, na čijem se golu istakla Darli Zokebi de Paula Darli sa 20 odbrana, najajefikasnija je bila Đurđina Jauković sa sedam, dok su po četiri gola postigle Ema Ramusović i Kristina Laslo.

Vardar je do pobjede predvodila Tatjana Hmirova sa pet, dok su po gol manje postigle Jovanka Radičević, Barbara Lazović i Aleksandra Lakraber.

Tim Dragana Adžića je imao tri gola prednosti – 18:15, potom vodio i 20:19, ali je vicešampion Evrope golovima Poline Kuznjecove i Aleksandre Lakrabe preokrenuo na 21:20.

To je makedonskom timu četvrta pobjeda iz isto toliko mečeva, dok će Budućnost u nedjelju od 13 protiv domaćeg Krima tražiti prvi trijumf.

Vardar – Budućnost 21:20 (9:9)

Ljubljana – Dvorana „Stožice”. Gledalaca: 100. Sudije: Palačkovič i Backović (Slovenija). Sedmerci: Vardar 3 (2), Budućnost 4 (4). Isključenja: Vardar 6, Budućnost 14 minuta. Crveni karton: Malović (Budućnost) u 55. minutu (3X2).

Vardar: Lejno, Susljina, Radićević 4 (1), Klikovac, Sazdovska, Kuznjecova 1, Bajramoska, Lazović 4, Penezić, Keramičijeva 1, Čanađija, Lakrabe 4 (1), Hmirova 5, Lekić, Petrović 2, Ristovska.

Budućnost: Zokebi de Paula (20 odbrana), Batinović, Ujkić, Konatar, Jauković 7 (1), Pletikosić, Laslo 4 (3), Malović 2, Premović, Brnović, Ramusović 4, Raičević 1, Grbić 2.