Ženski Rukometni Klub Budućnost

Poraz u Njemačkoj, protiv Vajpersa za prolaz

Rukometašice Budućnosti doživjele su treći poraz u Ligi šampiona i u posljednjem kolu protiv norveškog Vajpersa boriće se za plasman u glavnu rundu – izabranice Dragana Adžića u Ludvigsburgu su poražene od Bitighajma 27:21 (12:10), što im je treći poraz na gostovanjima u elitnom takmičenju ove sezone. Nakon sjajnog izdanja u prvih 20-ak minuta i vođstva 8:5 (22. minut), ”plave” su u finišu prvog poluvremena potpuno stale, dozvolile rivalu ne samo da nadoknadi minus, već i na veliki odmor ode sa dva gola prednosti (12:10), a u nastavku da u potpunosti sruši koncepciju našeg tima i dođe do ubjedljivog trijumfa. Jedina pozitivna stvar je činjenica da je Budućnost ipak, bolja u međusobnim duelima sa njemačkim timom koga je u Podgorici savladala 32:24, što može da bude od značaja u glavnoj rundi, naravno pod uslovom da se u posljednjem kolu izbori plasman među 12 najboljih u Evropi.

Meč odluke protiv Vajpersa na programu je u subotu 18. novembra u Podgorici, a za plasman u glavnu rundu neophodan je makar remi. Norveški tim dobio je prvi međusobni duel pred svojim navijačima 29:19, što mu je i jedina pobjeda ove sezone.

U našem timu najefikasnija je bila Kristina Laslo sa šest golova (pet iz sedmerca), dok je Milena Raičević četiri puta zatresla protivničku mrežu. Darli Zokebi de Paula je imala 10 odbrana.

U pobjedničkom timu sjajna je bila Kim Naidzanivičus sa deset golova, od čega tri sa sedam metara.

– U prvih 25 minuta pružili smo najbolje izdanje u odbrani ove sezone i evidentan je veliki progres u tom periodu u odnosu na prethodne mečeve. Desio nam se pad u ostalim segmentima igre, a za razliku od gostovanja u Mecu ovog puta nijesmo uspjeli da se vratimo. Pokazalo se još jednom da moramo naporno da radimo kako bi i u gostima bili na visokom nivou. Već nakon meča napravili smo dobru analizu koja će vjerujem dati rezultate, kako bi bili na značajno višem nivou protiv Vajpersa. U posljednjem kolu igramo protiv iskusnog tima, znamo da neće biti lako, ali u prethodna dva meča pred našim navijačima bili smo na visokom nivou i nije bilo nesigurnosti koja je prisutna u gostima. Vjerujem da ćemo pokazati da smo vrijedni glavne runde i da ćemo ispuniti cilj zacrtan na početku sezone – kazao je Adžić nakon duela u Ludvigsburgu.

”Plave” su sjajno krenule i povele 3:1 u 10. minutu nakon gola Jauković, što je bio signal za tajm-aut domaćeg tima.

Ništa se nije promijenilo ni nakon minuta odmora, pa su Ramusović i Laslo iz sedmerca, donijele tri gola viška (5:2) u 13. minutu. U prvih 15-ak minuta, ”plave” su igrale sjajnu odbranu, Darli Zokebi de Paula je bila odlična na golu sa šest odbrana, pa je i vođstvo bilo očekivan rezultat onoga što se dešavalo na terenu.

Prednost od tri gola, Budućnost je imala i u 22. minutu kada je Ujkić pogodila za 8:5. Umjesto da u finišu prvog poluvremena sačuvaju prednost, ”plave” su tehničkim greškama dozvolile njemačkom timu ne samo da se vrati, već i da do velikog odmora stekne dva gola prednosti. Za samo osam minuta, Bitighajm je napravio seriju 7:2 i nakon prvog poluvremena vodio je 12:10.

Drugo poluvrijeme sa dva vezana gola otvorila je Naidzanivičus, za četiri gola viška (14:10) u 32. minutu. Bitighajm je tako, u perioduod 22. do 32. minuta, napravio odlučujuću seriju 9:2.

Iako su Raičević i saigračice u nekoliko navrata prišle na dva gola minusa, pitanje pobjednika više se nije postavljalo.

Jedina dilema bila je da li će njemački tim uspjeti da se revanšira za poraz od osam golova u Podgorici i bude bolji u međusobnim duelima. I uspio je u dva navrata (25:17, 54. minut i 26:18, 56. minut) da dođe do željene razlike, ali su ”plave” zahvaljujući Pletikosić i Raičević uspjele da ublaže poraz i zadrže bolji skor u međusobnim duelima što može biti značajno ukoliko se izbori prolaz u glavnu rundu.

Da bi Budućnost izborila plasman među 12 najboljih timova u Evropi, potrebno je da u posljednjem kolu u duelu protiv Vajpersa osvoji makar bod.

BITIGHAJM – BUDUĆNOST 27:21 (12:10)

LUDVIGSBURG – ”MHP Arena”. Gledalaca: 2. 000. Sudije. Erdogan, Ozdeniz (Turska). Sedmerci: Bitighajm 3 (3), Budućnost 7 (6). Isključenja: Budućnost 10 minuta.

BITIGHAJM: Vester (devet odbrana), Salamaha, Biltoft 1, Rozmalen 1, Laurenrot 5, N. Miler, Smets, Ivancok, S. Voler 1, Šulce, Kudlač-Gloc 2, Naidzanivičus 10 (3), Hundal, S. Miler 2, Malestajn 5.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (10 odbrana), Batinović (jedna odbrana), Ujkić 1, Konatar, Jauković 1, Pletikosić 3, Laslo 6 (5), Malović, Premović, Brnović 1, Pavićević 1, Ramusović 3, Raičević 4 (1), Grbić 1.