Ženski Rukometni Klub Budućnost

Šokantan poraz od Japana u trećem kolu

Crnogorske rukometašice poražene su u Oldenburgu od Japana 29:28 (12:15) u utakmici trećeg kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.  To je drugi uzastopni poraz izabranica Pera Johansona, nakon startnog trijumfa protiv Danske 31:24. Poraz su upisale i u duelu sa Rusijom 28:24.  Japan je ostvario prvi trijumf, nakon remija sa Brazilom (28:28) i poraza od Danske (32:18).

Crnogorska selekcija tri puta je u prvom poluvremenu imala četiri gola prednosti (10:6, 11:7 i 12:8), dok je na poluvremenu bilo 15:12.

Japan je u nastavku serijom od tri uzastopna pogotka prvi put došao u vođstvo 21:20 u 43. minutu, a vodio je i 24:21 i 25:22.

”Lavice” su imale su posljednji napad i priliku da izjednače, ali ga nijesu realizovale.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Ajaka Ikehara sa devet, dok je Anri Macamura postigla pet golova.

U našoj selekciji Jovanka Radičević postigla je sedam, Tatjana Brnović šest, a po četiri Milena Raičević i Itana Grbić.

Crna Gora će u narednom kolu, u srijedu u 17 sati i 45 minuta, igrati sa Tunisom.