I Tiringer pao u ”Morači”

Rukometašice Budućnosti ostvarile su prvu pobjedu u glavnoj rundi Lige šampiona – nakon poraza od FTC-a u Dabašu, ”plave” su pružile odlično izdanje i savladale Tiringer 29:21 (15:12) u Sportskom centru ”Morača” i tako napravile veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale jer sada imaju četiri boda više od tog tima. U duelu u kojem je pobjeda bila imperativ, izabranice Dragana Adžića na poluvremenu su imale tri gola viška (15:12), a pitanje pobjednika riješile su serijom 7:0, kojom su u 47. minutu došle do dvocifrene prednosti (24:14). Dvostuke šampionke Evrope tako su zadržale maksimalan učinak pred svojim navijačima, nakon što su u grupnoj fazi upisale tri pobjede u isto toliko mečeva. Budućnost u narednom kolu, 10. februara u Skoplju gostuje ekipi Vardara.

Najefikasnija u našem timu bila je Đurđina Malović sa sedam golova, Milena Raičević je postigla šest, a Đurđina Jauković i Itana Grbić po pet. Darli Zokebi De Paula bila je sjajna na golu sa 14 odbrana, uključujući tri sedmerca.

U poraženom timu najbolja je bila Iveta Luzumova sa osam pogodaka.

Tiringer je poveo golom Luzumove, ali su ”plave” preokrenule i u 4. minutu povele 3:1 nakon pogodaka Malović, Pletikosić i ponovo Malović.

Luzumova je iz sedmerca smanjila zaostatak svog tima na 3:2, ali je uslijedio period sjajne igre Budućnosti i serija 6:1 koju je svojim četvrtim pogotkom zaključila Malović za vođstvo 9:3 u 13. minutu.

Izabranice Dragana Adžića imale su šest golova prednosti i nakon trećeg gola Jauković u 18. minutu (12:6), ali su nakon serije od šest minuta bez pogotka, dozvolile njemačkom timu da priđe na ”minus tri” (12:9) u 24. minutu.

Iako su Raičević i Brnović ponovo donijele značajniju prednost (15:10), Luzumova i Šmelcer pobrinule su se da gošće na odmor odu sa tri gola zaostatka – 15:12.

Tiringer je posljednji put zaprijetio u 35. minutu kada je Jakubisova smanjila na 17:14, ali je uslijedio period najbolje igre naših šampionki i serija 7:0 u narednih 12. minuta. Zokebi De Paula je u tom periodu zatvorila sve prilaze svom golu, Raičević, Jauković i Malović rešetale mrežu protivnica, pa je u 47. minutu, prednost prvi put bila dvocifrena (24:14).

Do kraja meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će Raičević i saigračice do prve pobjede u glavnoj rundi, a četrvte pred svojim navijačima u isto toliko mečeva u elitnom takmičenju.

U preostala dva meča grupe koji su na programu u nedjelju, Bitighajm dočekuje Vardar, dok je Mec domaćin ekipi FTCa.

BUDUĆNOST – TIRINGER 29:21 (15:12)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1. 500. Sudije: Baranovski, Lemanovič (Poljska). Sedmerci: Budućnost 5 (3), Tiringer 8 (4). Isključenja: Budućnost 2, Tiringer 6 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (11 odbrana i tri sedmerca), Batinović, Babović, UJKIĆ 1, JAUKOVIĆ 5, PLETIKOSIĆ 3, Laslo, MALOVIĆ 7, Premović, Brnović 2, Bulatović, Pavićević, Vukčević, RAIČEVIĆ 6 (3), GRBIĆ 5.

TIRINGER: Krauze (7 odbrana), EKERLE (sedmerac), ŠEFKNEHT, LANG 2, Šmelcer 3, Nidervizer 4, AGILAR 1, LUZUMOVA 8 (4), Mitrović, JAKUBISOVA 2, HUBER, Batista Da Silva 1.